LEDNICA – SPOTKANIE MŁODYCH


Zazwyczaj na mojej stronie pojawia się idea jakiegoś przekazu. Czasami szczytna czasami mniej szczytna. Tym razem chciałabym oprócz fotogafii napisać coś o nich i o wydarzeniu w którym dane mi jest uczestniczyć już dziesiąty rok.

Od pierwszych godzin pobytu podczas mojej pierwszej Lednicy ogarnęło mnie zafascynowanie. Czym dokładnie – trudno powiedzieć. Uczucie to nie mija. Towarzyszyło mi również w tym roku – 6 czerwca 2015.

Komentarze pod zdjeciami, relacje z Lednicy, wypowiedzi uczestników, opisy spotkania zy deklaracje powrotu wyrażają ogromną radość i właśnie fascynację – zwłaszcza pozostałymi uczestnikami wydarzenia. Są to bardzo emocjonalne wypowiedzi: „Ci ludzie i ta atmosfera, nie ma miejsca gdzie czułem się lepiej, tak bardzo chciałbym was wszystkich poznać”, „Byłam, atmosfera jest niesamowita, tyle wspaniałych ludzi! Polecam, jedźcie i sami zobaczcie ;) fantastyczny klimat, świetnie się bawiłam, Super ludzi można spotkać, Lednica rządzi” itp.

2015

 

Pomysłodawca, główny organizator Lednicy – o. Jan Góra, mówi że to Chrystus przyciaga te tłumy, a widowisko jest tylko „drogą dotarcia do młodych” (http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZD/lednica3_2000.html). Widowisko to od lat jednak rozwija się i obejmuje coraz więcej elementów Spotkania.

Sama sceneria spotkania jest bardzo ściśle określona. Większość wydarzeń dzieje się pod charakterystyczną konstrukcją w kształcie ryby oraz na prostej drodze prowadzącej do Bramy Ryby. Droga ta znajduje się na grobli rozdzielającej pole na dwie części. Samo pole jest podzielone na dość duże sektory porozcinane prostopadłymi drogami. Przez groblę – Drogę III Tysiąclecia – nie można przechodzić. Jedynie wychodząc drogami, tyłem można obejść środkową część terenu Lednicy.

Droga ta kiedyś była piaszczysta, po kilku latach spotkań lednickich wybrukowano ją. W następnych latach przedłużono ją z drugiej strony „ryby”. Aktualnie prowadzi, aż do brzegu jeziora. Na całej długości pojawiły się latarnie, a od kilku lat w trakcie spotkań stoją dodatkowe oświetlenia drogi. To co dzieje się na samej Drodze, w ciągu kilkunastu lat Lednicy również zmieniło się.
CDN.
 

2011

 


 

2010

 

 

2009

 

/ wpis dodano 10/06/2015 / .
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>